Seanslar İçin İdeal Takvim

Hamile, yenidoğan, aile, portre fotoğraf çekimleri

Seanslar İçin İdeal Takvim

Yenidoğan Seanları:
Yenidoğan çekimi yapmak için uygun zaman, bebeğin 5-10 günlük arası olduğu dönemdir. Bu süreçte çok minik olur, taptaze görünür ve genellikle uykulu bir haldedir.

Alternatif Yenidoğan Seansları:
Alternatif yenidoğan seansı, bebek 6 haftalık olduğunda yapılabilir. Bu dönemde gülümsemeye başlar ve daha uyanık olur. Yenidoğan seansının aksine bu çekimlerde, gülümsemeleri ve gözleri açık verdiği pozlar yakalanabilir.

İlk Dönüm Noktası:
Bebek 3 aylık olduğunda, ilk dönüm noktası seansı ayarlanabilir. Artık kafasını yukarıda tutan bebek, ufaktan vücudunu kaldırmaya da başlamıştır. Becerilerine gülmek ve yuvarlanmak da eklendiğinden, kamerayla daha fazla etkileşim içinde olur.

İkinci Dönüm Noktası:
Miniğin 5-6 aylık olduğu döneme gelindiğinde bu seans yapılabilir. Daha sosyal davranmaya başlayan, elleri ve oyuncaklarla oynamayı keşfeden bebek, destek almadan oturabilme aşamasındadır. Bu yüzden bu seansa “Sitter Seansı” da denir.

Üçüncü Dönüm Noktası:
Bu seans için uygun zaman aralığı, bebeğin 9-10 aylık olduğu dönemdir. Yeni yeni emeklemeye ve doğrulma çabalarına başladığından, unutulmaz kareler yakalamak için güzel bir zamandır.

Dördüncü Dönüm Noktası:
Bebeğiniz artık 12 aylık… Birinci yaş günü, değerli bir dönüm noktasıdır. Bu seans aynı zamanda “Cake Smash” seansı olarak da adlandırılmaktadır. Yaklaşık bu zamanlarda büyük ihtimalle ilk adımlarını da atmaya başlamıştır. Dördüncü dönüm noktası seansını yapmak için bu dönem tercih edilebilir.

 

Bir cevap yazın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?