Hamile, yenidoğan ve aile fotoğraf çekimi

Hamile, yenidoğan, aile, portre fotoğraf çekimleri

Hamile, yenidoğan ve aile fotoğraf çekimi

Ankara’nın en çok tercih edilen hamile, yenidoğan, bebek ve aile fotoğrafçıları

Günümüz dünyasında, yaşamımızın değerli ve güzel anlarını mümkün olduğu kadar çok belgelemeye çalışıyoruz. Deneyimlerimizi ve sevdiklerimizi fotoğraflıyoruz. Daha özel ve dönüm noktası olan anlarımız için ise, işinin ehli olan kişilerden bunu hizmet olarak satın alıyoruz. Hamile, yenidoğan, bebek ve aile fotoğrafçılığı da son yıllarda hayatımıza önemli bir sektör olarak giren, zaman ayırdığımız ve satın aldığımız hizmetlerden bir tanesi. Ben ve meslektaşlarım da profesyonel olarak; bütün eğitim ve deneyimlerimizden gelen birikimle, bazen ebeveyn adaylarının hamilelik sürecinden başlayarak değerli miniklerimizin ilk anlarını, ilk adımlarını ve ilk gülüşlerini fotoğraflıyor ve size bir hayat boyu eşlik edecek paha biçilmez anılar sunuyoruz. İster hamilelik süreci olsun, isterse yenidoğan, bebek ve aile fotoğraf çalışması, ben de bu çekimleri yaparken bazı önemli noktalara hassasiyet gösteriyorum.
Hamile, yenidoğan, bebek ve aile fotoğrafçısı olarak ben kimim?
Ben Elif Doğan. Elif Doğan Photography – Ankara, Dreamcatcher fotoğraf stüdyosunun kurucusuyum. Bu serüvende ilerlerken ve stüdyomu kurarken, ebeveyn adaylarını memnun etmek ve yenidoğan bebeklerle çalışmanın hassas gereklerini yerine getirmek adına çeşitli eğitimlerden geçtim. Fotoğrafçılığı hakkını vererek yapmak adına Muammer Yanmaz temel, ayrıca AFSAD temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimlerini alarak, temel fotoğrafçılık eğitimleri hariç, hamile ve yenidoğan fotoğrafçılığı için 300 saati aşan bir mesai harcadım. Ayrıca yenidoğan ve bebek çekimlerinin en önemli unsurunu yerine getirmek için Serap Şeker Academy’nin düzenlemiş olduğu “Yenidoğan Sakinleştirme ve Güvenliği” eğitiminden geçtim. Bu sayede; bir yandan size kaliteli bir hizmet sunarken, aynı zamanda çekimler sırasında ailenizin bir üyesi gibi yanınızda bulunup değerli miniğimizin huzuru ve güveni açısından destek olabiliyorum. Bu arada Covid-19 aşılarımın tam olduğunu ve Dreamcatcher Fotoğraf Stüdyosu’nda günde sadece bir çekim aldığımı bilerek içiniz rahat olabilir.
Hamile, Yenidoğan, Bebek ve Aile fotoğrafçısı Elif Doğan nasıl çalışır? Dreamcatcher fotoğraf stüdyosu size neler sunar?
Ben ağırlıklı olarak stüdyo çalışmaları yapıyorum. İsteğiniz doğrultusunda ise evinizde life style temalı veya dış mekan çekimleri de gerçekleştiriyorum.
Her profesyonel sanatçının olduğu gibi benim önceden yaptığım işlere de ulaşabilir; benimle bağlantıya geçerek, birlikte yapacağımız çalışmanın detaylı bilgilerini edinebilirsiniz.
Fotoğraf stüdyom, Ankara’nın merkezinde, Çankaya – G.O.P. semtinde bulunuyor. Stüdyomu, bir ev ortamının sıcaklığını gözeterek kurdum ve çekimlerde kullanacağımız her malzeme mevcut. Sizin, yanınızda ekstra bir malzeme taşımanıza gerek yok.
Çekimlerde, aşırı konsept temalara girmeden sade ve doğal tarzda çalışıyorum. Çok moda olan işleri tekrar etmemeye özen gösterdiğimden, size ve bebeğinize özel sonuçlar elde ediyorum. Çekimler öncesinde örnek işlerimin üzerinden geçerek ve sizin zevkiniz doğrultusunda ortak bir konsept belirleyerek, ortaya sizin de dokunuşlarınızın olduğu bir sonuç çıkarabiliriz ya da bana önceden verdiğiniz bilgiler ve talepleriniz doğrultusunda size özel tasarlanmış bir çekim konsepti belirleyebiliriz.
Dreamcatcher fotoğraf stüdyomun size sağladığı önemli güvencelerden biri de; fatura kesen ve vergisini ödeyen, ilgili oda ve birliklere kayıtlı, 3. şahıs sorumluluğu sigortası olan resmi bir şirket olmasıdır. Hamile, yenidoğan, bebek ve aile çekimleri için değerli miniğinizi emanet ettiğiniz, zaman harcadığınız ve karşılığında belirli bir bütçe ayırdığınız böyle bir çalışma için güvence aramanın en doğal hakkınız olduğunu biliyorum. Size ciddi ve güvenilir bir hizmet sunmak adına da; ister benimle veya başkasıyla fotoğraf çekimi çalışması yapmadan önce sözleşme imzalamanızı tavsiye ediyorum. Bu nedenle ben, her iki tarafın haklarını koruyan sözleşmeyi de size çalışma öncesinde okumak ve imzalamak üzere takdim ediyorum.
Bütün bunların yanında, size bu güvenilir ve kaliteli şartları sağlayan fotoğrafçıları bulduktan ve aklınıza yatan bir iki tanesini not aldıktan sonra yapmanız gereken, fiyatlarını incelemek. Bebek güvenliği ve kaliteli bir çalışma söz konusu olduğunda hepimiz fiyat faktörünü doğal olarak ikinci plana atabiliriz ve kıyaslamamızı daha sağlıklı yapabiliriz. Ancak bu faktörler gözden geçirildikten sonra fiyatları değerlendirmeliyiz ve tercihimizi ona göre yapmalıyız.

Çekim yaptırmadan önce sormanız gereken sorular
Herkes arama motorunu açıp “Ankara’da (yaşadığınız şehir) hamile / yenidoğan / bebek /aile fotoğrafçısı” şeklinde arama yapabilir ve sonuçlara ulaşır. Sorulması gereken soru, bunların ne kadar gerçekçi ve güvenilir olduğudur. Aşağıdaki sorular sizlere beraber çalışacağınız fotoğrafçının gerçekçi, güvenilir ve doğru kişi olup olmadığı konusunda yol gösterecektir.
Yenidoğan çekimi yapmak için güvenlik eğitimleri aldınız mı?
Şimdilerde bir çok yenidoğan fotoğrafçısının yüz yüze ve online olarak güvenlik eğitimlerinden geçmeleri mümkün. Ben de yaptığım işin hassasiyetine uygun olarak bir çok bebek sağlığı ve güvenliği eğitimini tamamladım. Bu konudaki eğitim ve deneyimlerimi her geçen gün daha da arttırmak için yatırımlar yapıyorum.

Stüdyonuz çekim aralarında sterilize ediliyor mu?
Bebeğinizin yeni ve hassas bağışıklık sistemi ile günümüz Covid-19 pandemi koşulları göz önünde bulundurulursa, çekim yapılacak mekanın temizliği ve sterilizasyonu ön planda olmalı. Dreamcatcher Fotoğraf Stüdyosu’nda günde sadece bir çekim yapılır, ve kullanılan her türlü malzeme çekim sonrası yıkanır ve dezenfekte edilir.

Ayda kaç çekim yapıyorsunuz?
Yüksek sayıda müşterisi olan fotoğrafçılar, iş sizin için bir seans ayarlamaya geldiğinde çok esnek davranamayabilir. Ben ‘’az çekim, yüksek kalite’’ modeli ile çalışıyorum. Böylelikle sizlerle baştan sona etkili bir iletişim sağlayarak kaliteli hizmet sunuyorum.

Fiyata neler dahil?
Herkesin mutlaka bir bütçesi vardır, ancak yenidoğan fotoğrafçınızı şehrinizde en uygun fiyatı tespit ederek belirlemenizin doğru olduğuna inanmıyorum. Seçtiğiniz fotoğrafçının tarzının, kişiliğinin ve kalitesinin size uygun olduğundan emin olmalısınız. Unutmayın, siz bir deneyim ve sonucunda evinizde sergilemekten gurur duyacağınız fotoğraflar satın alıyorsunuz.

Bir websiteniz ve aktif sosyal medya hesaplarınız var mı?
Her görsel ağırlıklı meslekte olduğu gibi, profesyonel bir fotoğrafçının da güncel bir web sitesi ve aktif olarak kullandığı sosyal medya hesapları bulunmalıdır. Bu güvenilirliği ve erişilebilirliği arttırmaktadır. Elif Doğan Photography ile ilgili sosyal medya hesaplarına www.elifdoganphotography.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Müşteri referanslarınızı nereden görebilirim?
Seçmekte olduğunuz fotoğrafçı ile ilgili izlenimin önemli bir kısmını daha önceki müşterilerinden edinebilirsiniz. Ancak yine de en iyi izlenim, karar verdiğiniz bebek fotoğrafçısıyla gidip yüz yüze görüşmek ile olur. Bu sayede karşınızda samimi ve bebeğinizle beraber sizi düşünen bir insan olduğundan emin olursunuz.

İlk anlar, ilk gülüş ve ilk adımlar için…
Çekim kalitesi, bebek güvenliği ve yenidoğan fotoğrafçılığı konusunda size yardımcı olmak adına deneyimlerimi ve çalışma prensiplerimi aktarmaya çalıştım. Herhangi bir konuda sorunuz olursa veya ilave bilgi almak isterseniz, bana telefonla ulaşabilir veya stüdyomda misafirim olabilirsiniz.
Güzel günlerde, güzel anılarla görüşmek dileğiyle.

 

Bir cevap yazın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?